Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z najciekawszymi informacjami na temat marketingu sportowego i naszej agencji!

Wyślij

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Muvment Marketing w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od Muvment Marketing oraz kontrahentów firmy, drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Ładowanie wybranego utworu ...

Polak na podium! Andrzej Radzikowski zwycięzcą 34. Spartathlonu!

Ultramaratończyk Andrzej Radzikowski, Ambasador NCR Masters Team i podopieczny MUVment MARKETING, jako pierwszy Polak w historii, zwyciężył w prestiżowym biegu Spartathlon Ultra Race. 246-kilometrową trasę z Aten do Sparty pokonał w czasie 23 godzin 1 minuty i 13 sekund!

Bieg rozpoczął się w piątek 29 września br. o godzinie 6.00. rano czasu polskiego. Od samego startu Andrzej biegł równo i miarowo, utrzymując stałe tempo zaliczał kolejne punkty kontrolne. W Koryncie był już na ósmej pozycji i zaczął powoli wyprzedzać pozostałych zawodników. Po 140 kilometrach trasy zajmował czwartą pozycję, a od punktu kontrolnego CP 40 coraz szybciej wyprzedzał innych biegaczy. Po zapadnięciu zmierzchu w pięknym stylu pokonał górę Parthenio (zwaną górą Sangas, 1200 m n.p.m.). Od około 160 kilometra był już liderem wyścigu i stale zwiększał swoją przewagę, względem pozostałych biegaczy stanowiących czołówkę biegów ultra na świecie.

Do Sparty, pod pomnik króla Leonidasa, Andrzej dotarł przed wschodem słońca w czasie poniżej 24 godzin, zgodnie ze swoim wielkim marzeniem. W tym roku Radzikowski od początku mówił, że do Grecji zmierza po zwycięstwo i w pełni zrealizował swoje zapowiedzi!

Spartathlon zaliczany jest do grona najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Niezwykle wymagająca trasa oraz wysoka temperatura, sprawiają że w biegu biorą udział tylko najlepsi zawodnicy na świecie, a kończą jedynie najtwardsi z nich. Pierwsza edycja Spartathlon Ultra Race odbyła się w 1983 roku. W 33-letniej historii biegu tylko 17 zawodnikom udało się dobiec do mety w czasie krótszym niż 24 godziny, tak jak dokonał tego Radzikowski. Andrzej wraz ze swoim serwisantem Dariuszem Ciećwierzem wziął udział w wyścigu po raz trzeci, tym razem triumfując w wielkim stylu!

Andrzej Radzikowski MUVment MARKETING

Andrzej Radzikowski

Andrzej Radzikowski

Podobał Ci się artykuł? Masz pytania? Chcesz uzyskać więcej informacji? Interesuje Cię oferta MUVment MARKETING? Zachęcamy do kontaktu z nami!
info@muvment.pl lub +48 505 451 541
lub za pośrednictwem formularza kontaktowego zamieszczonego poniżej!
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Klikając przycisk "Wyślij" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Muvment Marketing w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od Muvment Marketing oraz kontrahentów firmy, drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Dodaj komentarz